Nov 18, 2011

China Glaze Let´s Groove with Konad

I promise my next mani will not be purple so that you aren´t bored :) But this one is. Let´s Groove is one of my favourite purples. The konad design I added is from plate M50 with which I think I will have a lot of fun. The silver holo polish is Color Club Worth the risque that I showed to you earlier.

Slibuju, že příští nehtíky už nebudou fialové, už vás to musí nudit :) Tyhle ale ještě jsou. Let´s Groove je jedna z mých nejoblíbenějších fialek. Tenhle konad vzorek je z destičky M50, s kterou se asi ještě vyřádím. Má opravdu moc hezké motivy. Stříbrný holografický lak, se kterým jsem razítkovala je Color Club Worth the risque, který jsem vám ukazovala nedávno.

Zoya Reece (Reverie Collection 2010)

This is my second favourite shade from the Reverie Collection. Beautiful pink with golden and green iridescence. Too bad I can´t show you how great this looks in sunlight. Guess I will have to reswatch it. I don´t have a similar pink in my collection, so I am really glad I got it :)

Můj druhý nejoblíbenější odstín z kolekce Reverie. Krásná růžová se zlatou a zelenou perletí. Škoda jen, že nesvítilo sluníčko, perleť by lépe vynikla. Podobný odstín ve své sbírce laků nemám, takže jsem moc ráda, že jsem si ho pořídila :)